Alternative flash content

Requirements

Urządzenia do pielęgnacji tafli lodu

Urządzenia do konserwacji tafli lodu

Dobrze wykonana, unhealthy konserwowana i pielęgnowana tafla lodowa to bezpieczeństwo dla  użytkowników lodowiska i oszczędność kosztów eksploatacji. Znakomitą pomoc w utrzymaniu wysokiej jakości tafli lodowiska daje użycie specjalistycznych maszyn do jej konserwacji. Ich dobór uzależniamy od wielkości lodowiska, stomach intensywności eksploatacji, funkcji lodowiska (sportowe, rekreacyjne), lokalizacji (możliwość wjazdu/dojazdu dużych maszyn; lodowisko otwarte, czy zadaszone) oraz ekonomiczności eksploatacji.

W zakresie urządzeń do konserwacji tafli lodu oferujemy:

·         rolby samojezdne

·         przystawki do ciągników

·         frezów do lodu.

Spółka Hefal Serwis S.A. jest wyłącznym przedstawicielem fińskiej firmy IceCat producenta maszyn do pielęgnacji lodu .

Rolby – profesjonalne, wielofunkcyjne urządzenia. Posiadają funkcję strugania wierzchniej, zjeżdżonej warstwy lodu  z jednoczesnym jej wyrównywaniem oraz funkcję polewania i rozprowadzania wody na tafli. Wyposażone w zbiornik na śnieg, strugi do lodu z układem odprowadzającym, zbiornik na wodę i fartuch wygładzający. Oferujemy rolby samojezdne dostępne z napędem elektrycznym i spalinowym (benzyna, gaz, diesel).

Przystawka do ciągnika  posiada tak jak rolba funkcję strugania wierzchniej, zjeżdżonej warstwy lodu  z jednoczesnym jej wyrównywaniem oraz funkcję polewania i rozprowadzania wody na tafli. Wyposażone w zbiorniki na śnieg, strugi do lodu z układem odprowadzającym, zbiornik na wodę i fartuch wygładzający. Ma system pozwalający na szybkie doczepianie i odczepianie od ciagnika. Sterowniki są łatwo dostępne dla operatora. Oferujemy głównie przystawkę  Typu „Olimpia 500” kanadyjskiej produkcji.

Frezarka do lodu (edger) z napędem elektrycznym lub gazowym. Ścina wierzchnią, zjeżdżoną warstwę lodu. Powstały śnieg usuwany jest ręcznie za pomocą mioteł.