Alternative flash content

Requirements

Lodowiska stałe

 

Lodowiska stałe to w dużej mierze inwestycje, pharmacy w których w pełni wykorzystujemy nasz know-how w zakresie projektowania, impotent produkcji i wykonywania robót budowlanych. Jesteśmy w stanie kompleksowo zaprojektować najbardziej zaawansowane technologicznie instalacje chłodnicze dla lodowisk, a następnie wykonać kompleksowo roboty budowlane, rozruchy technologiczne oraz dostarczyć usługi serwisowe.

Oferujemy projektowanie i budowę sezonowych lodowisk stałych, multifunkcyjnych obiektów sportowych spełniających funkcje boiska ze sztuczną nawierzchnią i lodowiska oraz profesjonalnych obiektów pozwalających na prowadzenie zawodów łyżwiarskich, hokejowych czy curlingowych.

Nasza oferta w zakresie lodowisk stałych obejmuje:

  • profesjonalne agregaty chłodnicze i maszynownie chłodnicze dla dużych instalacji ziębniczych
  • płyty mrożeniowe
  • bandy rekreacyjne oraz profesjonalne bandy w standardach zgodnych z wymogami IIHF (International Ice Hockey Federation)
  • konstrukcje zadaszeń oraz hale namiotowe
  • systemy kontroli dostępu i monitoringu
  • systemy oświetlenia i nagłośnienia

Agregaty chłodnicze instalowane na naszych lodowiskach to urządzenia spełniające najwyższe normy techniczne i jakościowe. Wszystkie agregaty standardowo wyposażone są w automatykę sterującą pozwalającą na całkowicie bezobsługową pracę instalacji. Moc chłodnicza agregatu dobierana jest w zależności od zakładanych warunków pracy lodowiska oraz jego powierzchni. 

Maszynownia chłodnicza – jej zadaniem jest dostarczenie chłodu do dużych instalacji ziębniczych lodowisk. Projektujemy i instalujemy maszynownie chłodnicze, także z możliwością odzysku ciepła. Wyposażamy je standardowo w automatykę sterującą, zespoły pompowe, naczynia wzbiorcze, zawory i armaturę.

Betonowa płyta mrożeniowa posiada zainstalowaną wewnątrz instalację ziębniczą wykonaną z rur PE. Płyta wykonana jest z specjalnego gatunku betonu oraz dodatkowo zbrojona siatką stalową i włóknami stalowymi dla zapewnienia odporności na skurcz. Przy jednym z boków lodowiska znajduje się monolityczny (betonowy) kanał na kolektory zasilające.

Bandy hokejowe instalowane na naszych lodowiskach spełniają wszystkie wymogi IIHF (International Ice Hockey Federation) i zawierają m.in. boksy dla zawodników i sędziów, osłony ze szkła hartowanego, siatki ochronne itp.

Bandy rekreacyjne produkujemy w dwóch wariantach:

  • bandy wykonane na bazie ramy z zamkniętych profili aluminiowych lub stalowych, ocynkowanych ogniowo, które wypełnione są płytami z PEHD
  • bandy wykonane z kompozytu polimerowego opartego na żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym, usztywnione wewnętrznym użebrowaniem z profili stalowych.